
Walczymy o polski rynek inwestycyjny – list otwarty do kandydatów na Posłów i Senatorów RP
Podejmujemy walkę o uratowanie rynku inwestycyjnego w Polsce! Dziś ruszamy z
Podejmujemy walkę o uratowanie rynku inwestycyjnego w Polsce! Dziś ruszamy z
Budowa elektrowni w Ostrołęce to temat, który pozostaje aktualny od wielu
Zwolennicy wchłonięcia Lotosu przez Orlen twierdzili, że utworzenie jednego potężnego koncernu
Energa – podobnie jak później Lotos, została przyłączona do PKN Orlen. Ten ostatni z kolei wezwał do sprzedaży akcji Energa i zaoferował najpierw 7 zł za akcję, później 8,35 zł. Podjął też działania, zmierzające do wycofania spółki z giełdy. Obie kwestie były niekorzystne dla akcjonariuszy mniejszościowych – Polaków, którzy zawierzyli Enerdze swoje oszczędności.
Po konsultacjach z prawnikami, Jan Trzciński, a także dwaj inni akcjonariusze, zgłaszający sprzeciw do uchwały (o przeznaczeniu całości zysku Energi za rok 2021 na kapitał rezerwowy), podjęli decyzję o złożeniu pozwu sądowego o uchylenie jej. Nie ulega wątpliwości, że drobni akcjonariusze mają pełne prawo do dywidendy. W roku historycznie najlepszych wyników Energę stać, aby – podobnie, jak PKN Orlen, aby bez uszczerbku dla planowanych inwestycji wypłacała regularne dywidendy.
Aktualnie – w związku z ogłoszonym zamiarem niewypłacenia dywidendy akcjonariuszom Energa S.A. za 2022 rok, zachęcamy do czynnego udziału w zmianie tej krzywdzącej i nieuzasadnionej decyzji.
Zaufało nam już blisko tysiąc osób i wciąż dołączają kolejni inwestorzy, którzy tak jak my, chcą walczyć o uczciwą wartość swoich akcji.
Wypełnij krótki formularz i dołącz do nas.
Zwracamy się z prośba do innych mniejszościowych akcjonariuszy spółki – takich, jak my, o partycypację w kosztach walki o wypłatę dywidendy przez Energę S.A. W miarę możliwości prosimy o wsparcie.
Tytułem: Dywidenda
Proponujemy, aby minimalna wpłata wynosiła 1 gr od 1 akcji z posiadanego pakietu.
Można nas również wesprzeć, przekazując 1,5% swego podatku.
Rozliczając PIT należy w rubrykę „Numer KRS” wpisać 0000025801 (jest to KRS Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych), zaś w rubrykę „Cel szczegółowy” – nazwę projektu:
„Energa-Dywidenda”.