TO CO NAJWAŻNIEJSZE

W trosce
o przyszłość Polski i Polaków.

Wierzymy, że siła zjednoczenia się we wspólnej sprawie to klucz do realnej zmiany.

Nasze cele.

Dobro gospodarki

Na pierwszym miejscu stawiamy przyszłość gospodarczą i ekonomiczną Polski. Walczymy z działaniami, które jej zagrażają i pokazujemy bolesne konsekwencje, jakie niosą w naszym codziennym życiu.

Ochrona interesów

Stajemy murem za interesami wszystkich obywateli, troszcząc się o ich dobrostan. Działamy również w sprawie akcjonariuszy mniejszościowych, poszkodowanych za sprawą wchłonięcia spółek Energa i Lotos przez PKN Orlen.

Sprawiedliwość

Wskazujemy nadużycia związane z przekraczaniem obowiązujących uchwał czy procedur. Pragniemy wyegzekwować działania zgodne z literą prawa i kwestionujemy decyzje podejmowane przy jego naruszeniu.

Przeciw nadużyciom

Kim jesteśmy?

Za wszystkimi inicjatywami skupionymi wokół projektu Przeciw Nadużyciom od strony formalnej stoi Fundacja To Co Najważniejsze, założona w 2011 roku. 

Co jest istotne – nie powstała ona na potrzeby tych akcji, lecz od lat prężnie realizuje liczne przedsięwzięcia, zwłaszcza te o charakterze prospołecznym i niekomercyjnym. Korzystając z wieloletniego doświadczenia osób, które ją tworzą, toczy batalię przeciw nieprzemyślanym decyzjom, naruszającym interesy każdego z nas.

Prezes Fundacji TCN

Jan Trzciński

W trakcie swojej pracy zawodowej zrozumiałem, że wartości fair play w biznesie nie gwarantują sukcesu, lecz są wręcz warunkiem koniecznym do jego osiągnięcia.

Współtwórca projektu „Pokażmy siłę inwestorów Energa” i założyciel Fundacji To Co Najważniejsze. Absolwent Politechniki Gdańskiej ze specjalnością „Systemy i urządzenia energetyczne” i „Masters of Business Administrations” Uniwersytetu Gdańskiego. Osiągnął sukces w biznesie w obszarze informatyki. Mieszka i pracuje w Trójmieście. Prowadził działalność gospodarczą, spółki cywilne, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością, podmioty społeczne typu non profit, a także zarządzał spółką akcyjną. Od 1994 roku jest inwestorem giełdowym.”

Odtwórz wideo

Nasze inicjatywy

Projekt firma
z zasadami

Program dedykowany wszystkim przedsiębiorcom. Oparty o wprowadzanie elementów etyki chrześcijańskiej do biznesu, poprzez które już od 2013 roku promuje zasady fair play w jego obrębie.

Laboratorium programowania

Inicjatywa mająca na celu rozwój innowacyjności i zwiększenie dostępności wykwalifikowanej kadry na rynku aglomeracji trójmiejskiej. Praktyczna edukacja z zakresu języków programowania.

Budowa społeczeństwa obywatelskiego

Projekt zakładający rozwój aktywności społecznej, tworzenie i wspomaganie organizacji pozarządowych, wspieranie wolontariatu i współpracę dla dobra społeczności.