Wyrok w sprawie przejęcia Lotosu

Niespełna rok temu – w sierpniu 2022, do sądu trafił pozew, w którym domagaliśmy się stwierdzenia nieważności uchwały o połączeniu Lotosu z Orlenem.

W środę – 7 czerwca, na posiedzeniu w Sądzie Okręgowym w Łodzi, sąd – mimo otrzymanych wcześniej 3 tys. stron argumentacji, oddalił powództwo.

„Na tym etapie nie chcemy komentować treści wyroku, ponieważ Sąd odniósł się w ustnych motywach do bardzo niewielkiej części zarzutów” – mówił o sprawie mec. Sławomir Staszak, nasz pełnomocnik, partner zarządzający Kancelarii K&S.

Co dalej? Wyrok jest nieprawomocny. Nie poddajemy się – stoją za nami fakty!
Następny krok to wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku, zapoznanie się z jego treścią i podjęcie decyzji o działaniach w zakresie apelacji.
 
Czytaj więcej na: trojmiasto.pl

Przeciw nadużyciom

Kim jesteśmy?

Za wszystkimi inicjatywami skupionymi wokół projektu Przeciw Nadużyciom od strony formalnej stoi Fundacja To Co Najważniejsze, założona w 2011 roku. 

Co jest istotne – nie powstała ona na potrzeby tych akcji, lecz od lat prężnie realizuje liczne przedsięwzięcia, zwłaszcza te o charakterze prospołecznym i niekomercyjnym. Korzystając z wieloletniego doświadczenia osób, które ją tworzą, toczy batalię przeciw nieprzemyślanym decyzjom, naruszającym interesy każdego z nas.