Przegrana w sprawie uchwały połączeniowej

Sąd zdecydował się oddalić naszą apelację ws. uchwały „połączeniowej” Lotosu z Orlenem.

Pomimo tego, że musimy zmierzyć się z przegraną w obu instancjach, to czujemy się moralnymi zwycięzcami. Sąd zbadał sprawę i uznał, że uchwała mimo błędów i niedociągnięć była poprawna z punktu widzenia formalnego i prawnego.

Oczywiście pozostaje w nas smutek, że nie ma już znakomitej marki Lotos, a majątek firmy został rozparcelowany. Uważamy, że nie powinno się wyprzedawać strategicznego majątku narodowego i to za żadną cenę, a szczególnie gdy jest ona rażąco zaniżona. Takie działania powodują niepowetowane straty nie tylko dla akcjonariuszy, ale także Skarbu Państwa i wszystkich Polaków.

Przeciw nadużyciom

Kim jesteśmy?

Za wszystkimi inicjatywami skupionymi wokół projektu Przeciw Nadużyciom od strony formalnej stoi Fundacja To Co Najważniejsze, założona w 2011 roku. 

Co jest istotne – nie powstała ona na potrzeby tych akcji, lecz od lat prężnie realizuje liczne przedsięwzięcia, zwłaszcza te o charakterze prospołecznym i niekomercyjnym. Korzystając z wieloletniego doświadczenia osób, które ją tworzą, toczy batalię przeciw nieprzemyślanym decyzjom, naruszającym interesy każdego z nas.